Aktualności

Bez zdobyczy punktowej...

• autor: trenerJ, 2012-04-14 18:43

WKS Beskid Równe vs. GKS Krościenko Wyżne-Pustyny 4-3 (3-2)

12 min 1-0 Marcin Delimat

19 min 2-0 Kamil Kłap

28 min 2-1 Patryk Szul (z rzutu karnego)

36 min 3-1 Maksymilian Folcik

43 min 3-2 Adrian Wiszyński

60 min 3-3 Adrian Wiszyński

85 min 4-3 Hubert Frydrych (samobój)

Więcej w rozwinięciu ...

Skład WKSu Beskid Równe

(BR) Adrian Gniady - Karol Zima, Marcin Łączkowski, Bartosz Turek, Michał Majcher - Michał Łączkowski, Maksymilian Folcik, Arkadiusz Albrycht, Paweł Sporniak - Marcin Delimat, Kamil Kłap

Skład GKSu Krościenko Wyżne - Pustyny

(BR) Przemysław Rymarz - Krzysztof Leśniak, Krystian Rysz, Hubert Frydrych, Patryk Szul - Przemysław Krzyżanowski, Konrad Ekiert, Radosław Wilusz, Michał Pietruszka - Damian Węgrzynek, Adrian Wiszyński

Początek spotkania ułożył się dla Nas bardzo niefortunnie. Zbytnie rozprężenie w drużynie i słaba gra w linii obrony sprzyjały tworzeniu sytuacji przeciwnikom. W 12 min Beskid wyszedł na prowadzenie, sytuacji jeden na jeden  nie zmarnował napastnik gospodarzy. Przyczyną utraty bramki było fatalne ustawienie środkowych obrońców i bierna postawa Leśniaka, którego przeciwnik ominął bez najmniejszych problemu wychodząc sam na sam. Nie minęło dużo czasu a było już 2-0, gospodarze zdobyli bramkę po rzucie wolnym. Bezpośredni strzał z około 25 m w dłuższy róg bramki, Rymarz popełnia błąd w tej sytuacji wybijając piłkę przed siebie, gdzie czekał zawodnik gospodarzy, który nie mógł nie skorzystać z takiego prezentu i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. GKS wziął się za odrabianie strat i atakował bramkę przeciwnika. W 27 min w okolicach linii bocznej faulowany Krzyżanowski, do piłki podchodzi Ekiert i bezpośrednim strzałem w długi róg bramki umieszcza piłkę w siatce. Jednak sędzia odgwizdał rzut wolny i wskazał na "wapno". Czy nie mógł puścić przywilej? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. Do piłki podszedł Szul i na szczęście pokonuje bramkarza gospodarzy zmieniając wynik na 2-1. Po zdobytej bramce mecz się wyrównał, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska... Kolejny rzut wolny dla Równego i znowu zamieszanie  pod bramką GKSu. Wrzutka na 16m, zbyt krótkie wybicie piłki przez zawodnika GKSu. Piłka trafia pod nogi przeciwnika, który instynktownie zagrywa ją przed siebie, tam dochodzi do niej zupełnie niepilnowany przeciwnik, który w sytuacji 1 na 1 lobuje Rymarza. Obrona GKSu stała w miejscu myśląc, iż sędzia odgwiżdże spalonego. Tak się nie stało i WKS wyszedł na prowadzenie 3-1. GKS jednak się nie poddał i w końcówce pierwszej połowy po szybkiej kontrze Węgrzynek dorzuca piłkę do wbiegającego Wiszyńskiego, który z pierwszej piłki z powietrza uderza i nie daje szansy bramkarzowi. Na drugą połowę wyszliśmy jako zupełnie inna drużyna. Druga połowa to kompletna dominacja GKSu, gospodarze mieli problem z wyjściem za połowę. Ciągły napór na przeciwnika przyniósł oczekiwaną korzyść. W 60 min GKS doprowadził do wyrównania. Wilusz otrzymał prostopadłą piłkę, ale w sytuacji 1 na 1 strzela w bramkarza, ten odbija piłkę do której dochodzi Wiszyński, mija obrońcę i pakuje piłkę do siatki. Mamy remis 3-3. Wydawało się, że kolejna bramka dla GKSu jest kwestią czasu, tym bardziej, że w dalszym ciągu prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie kolejne okazje strzeleckie. Niestety co Nam się nie udało, to udało się w gospodarzom. 85 min rzut wolny na 30 m dorzucenie piłki w pole karne i niefortunna interwencja Frydrycha, który główką trafia do swojej bramki, wynik 4-3 dla gospodarzy. Do końca gospodarze już nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Szkoda punktów, bo zasłużyliśmy co najmniej na remis. Niestety takie rzeczy się zdarzają, piłka nie zawsze jest sprawiedliwa. Gra Równego była taka jaką się spodziewaliśmy, długa piłka na napastników, a z przodu co się uda to będzie… Mocną ich stroną niewątpliwie były rzuty wolne, gdyż  fizycznie byli silniejszą drużyną. Co do Naszej gry to pierwsza połowa nie wyglądała najlepiej, dużo błedów w obronie, które trzeba wyeliminować, natomiast gra w drugiej była taka jaką chciałbym widzieć co mecz. Trzeba wziąć się w garść i solidnie pracować na treningach. Szansa na rehabilitacje już w najbliższą sobotę. Naszym następnym przeciwnikiem będzie Tęcza Zręcin.