• autor: trenerJ, 2012-04-22 20:30

GKS Krościenko Wyżne-Pustyny vs. LKS Tęcza Zręcin  4-3 (2-2)

11min  0-1

19min  0-2

34min  1-2 Robert Rymar

42min  2-2 Krystian Rysz

56min  3-2 Przemysław Krzyżanowski

68min  4-2 Dominik Filar

77min  4-3

Skład GKSu Krościenko Wyżne-Pustyny:

Rymarz Przemysław (45’ Majchrowicz Arkadiusz) – Leśniak Krzysztof (40’ Wilusz Radosław), Rysz Krystian, Frydrych Hubert, Szul Patryk – Krzyżanowski Przemysław, Ekiert Konrad, Węgrzynek Damian, Pietruszka Michał – Wiszyński Adrian (45’ Filar Dominik), Rymar Robert

Więcej w rozwinięciu...

Mecz rozpoczęliśmy bardzo niemrawo i podobnie jak w Równym po pierwszych 20 minutach przegrywaliśmy już 2-0. Najlepszego dnia nie miał Leśniak, przegrywając raz za razem pojedynki 1 na 1 z przeciwnikami. W 11 minucie długa piłka zagrana za plecy Leśniaka, który przegrywa pojedynek biegowy z przeciwnikiem i ten znajduje się w sytuacji sam na sam z Rymarzem, mocnym strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik spotkania. Po stracie bramki GKS ruszył do odrabiania strat, lecz nasze ataki kończyły się na formacji obronnej przeciwnika. Rzut wolny dla GKSu w okolicach  20 metra, złe rozegranie rzutu wolnego, piłkę przejmują goście i natychmiast przechodzą do kontrataku zakończonego bramką 2-0 dla gości. W tej sytuacji obrona GKSu była kompletnie zdezorganizowana, co niewątpliwie ułatwiło zdobycie bramki przeciwnikowi. Obraz meczu się nie zmienił Tęcza cały czas czekała na kontry, a GKS atakował próbując odrobić straty. Znakomitą okazje do zdobycia bramki miał Wiszyński i Pietruszka, akcja rozpoczęła się od dorzucenia piłki z prawej strony boiska przez Ekierta do Wiszyńskiego ten bez zastanowienia bardzo mocno uderzył z woleja z powietrza na bramkę, wydawało się że to musi być bramka, lecz niesamowitą interwencją wykazał się bramkarz gości, wybił piłkę do boku a tam jeszcze do niej dopadł Pietrszuka uderzając na bramkę i znowu kapitalna interwencja bramkarza, który uchronił swój zespół przed stratą bramki. Wiele osób z niedowierzaniem zastanawiało się jak on to zrobił... W 34 min padła pierwsza bramka dla GKSu autorstwa najlepszego strzelca drużyny Roberta Rymara. Z rzutu wolnego dogrywał Węgrzynek, piłka trawiła do Ekierta, ten uderzył głową, bramkarz odbił piłkę przed siebie a wobec dobitki Rymara był już bezradny. Bramka ta sprawiła, że złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem i zawodnicy uwierzyli, że są w stanie odwrócić losy spotkania. Kolejna bramka również padła ze stałego fragmentu gry, tym razem z rzutu rożnego. Świetną piłkę na  dalszy słupek posłał Węgrzynek, tam doszedł do niej Rysz, który strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi i tym samym doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą GKS mógł wyjść na prowadzenie, ale po raz kolejny świetną interwencją wykazał się bramkarz Tęczy Zręcin broniąc strzał Rymara z 5 metra. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieni na boisku dominował GKS, natomiast Tęcza czyhała na okazje do kontry. 56 minuta wyrzut z autu na wysokości pola karnego Tęczy Zręcin, piłka trafia wprost na głowę Ekierta przedłuża on lot piłki, a akcję zamyka Krzyżanowski, który kieruje piłkę do siatki 3-2 dla GKSu! Na 4-2 podwyższa Filar, który wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą i wychodzi sam na sam z bramkarzem gości posyłając piłkę obok niego. Szansę na podwyższenie wyniku mieli: Filar, którego strzał przechodzi obok słupka, oraz Rymar, ale jego strzał szybuje nad poprzeczką. Gości było stać na jeszcze jeden zryw, błąd na własnej połowie Wilusza, który za krótko zagrywa do Szula, piłka do niego nie dociera bo przejmuje ją napastnik drużyny gości, który mija dwóch rywali i wykorzystuje sytuację 1 na 1 z Majchrowiczem. Bardzo cenne zwycięstwo, gdyż pozwala włączyć się do walki o 2 miejsce w tabeli. Tym bardziej, że wyniki innych spotkań ułożyły się dla nasz bardzo korzystnie. Następny mecz w Lubatówce, aby osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik trzeba wyeliminować błędy w szczególności poprawić grę obronną, gdyż jest to drugi mecz w którym tracimy dużo bramek.